KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 10637405
*
nr 1063 7405
Kopparstick
6 st, Handkolorerade, J W Palmstruch, 'Svensk botanik', 1800-talets första hälft, ca 19x12
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2016
kl 19:02:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 07:06:42
1
1.000 kr
17/10 18:09:19
2
Vinnande bud
- Tema
17 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Mårten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik handkolorerade j w palmstruch kopparstick
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:41
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:53
-
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:38
*
Kopparstick
Läs mer om Grafik
nr 1063 7405
Kopparstick
6 st, Handkolorerade, J W Palmstruch, 'Svensk botanik', 1800-talets första hälft, ca 19x12
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/10 07:06:42 | 1 | 1.000 kr |
17/10 18:09:19 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
17 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, MÃ¥rten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik handkolorerade j w palmstruch kopparstick
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:41 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:32 -
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:53 -
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:38